بازدید سایت خود را میلیونی کنید

مطالب پیشنهادی از سراسر وب

» استراتژی هایی برای بهبود ثبات عاطفی

استراتژی هایی برای بهبود ثبات عاطفی

کار برای بهبود ثبات عاطفی می تواند یک تجربه ارزشمند و بسیار سودمند باشد. دانستن نحوه مدیریت احساسات می تواند به شما در مدیریت احساسات منفی کمک کند و شما را قادر می سازد با ناملایمات زندگی و درگیری های درونی روبرو شوید. یک فرد سالم از نظر عاطفی قادر است احساسات و رفتارهای خود را مدیریت کند. بدون شک مراقبت از سلامت عاطفی یکی از مهم ترین عواملی است که بر دستیابی به شادی تأثیر می گذارد.


گاهی اوقات احساس خوبی نسبت به خود و حفظ ثبات عاطفی یک چالش است. اگر نیاز به بازیابی تعادل و رفاه درونی خود دارید، به خواندن ادامه دهید. ما به شما پنج نکته اساسی برای بهبود خلق و خوی خود می دهیم و هر روز با مثبت اندیشی روبرو می شوید.


اگر چیزی که به آن علاقه دارید کمک به دیگران است، می توانید دانش خود را گسترش دهید و همچنین اگر به دنبال مرکز مشاوره شکرانه در شرق تهران هستید با ما در ارتباط باشید.


چگونه بفهمیم افسردگی داریم؟ مطلب مرتبط چگونه بفهمیم افسردگی داریم؟

چگونه بی ثباتی عاطفی را مدیریت و بر آن غلبه کنیم؟


برای بهبود سلامت روان باید از خود مراقبت کنید. توجه کنید، ما قصد داریم پنج نکته را به شما ارائه دهیم که می توانید آنها را در برنامه روزانه خود به کار ببرید و مطمئناً حال شما را بهتر می کند. یادداشت بردارید:


1. مراقب رژیم غذایی و ساعات خواب خود باشید


اول از همه باید بدانید که سلامت جسمی با سلامت روان مرتبط است. مصرف انرژی یک عامل تاثیرگذار در خلق و خو است. بنابراین، استراحت خوب و تغذیه مناسب برای داشتن احساس قوی و حیاتی ضروری است.


2. ورزش بدنی انجام دهید


ورزش همچنین به بهبود سلامت جسمانی کمک می کند. این باعث می شود احساس خوبی نسبت به بدن و خودتان داشته باشید. با ورزش اندورفین ترشح می‌کنید، استرس را کاهش می‌دهید و انرژی‌های منفی را بهتر هدایت می‌کنید. شما نباید خودتان را مجبور کنید یا دچار وسواس شوید، ورزشی را که بیشتر دوست دارید انجام دهید و از آن به عنوان وسیله ای برای قطع ارتباط استفاده کنید. همچنین کار می کند، پیاده روی در صبح، لذت بردن از طلوع خورشید و ارتباط با طبیعت به شما کمک می کند تا خود را فعال کنید و روز را با روحیه مثبت زیادی روبرو کنید.


3. استراحت کنید و زمانی را به خود اختصاص دهید


به نیازها و احساسات خود توجه کنید. تعادل را برای انجام مسئولیت های روزانه خود پیدا کنید و کارهایی را که دوست دارید انجام دهید. به این ترتیب قدرت و انرژی خود را برای رویارویی روز به روز به دست می آورید. این را بدانید که مراقبت از خود و صرف وقت برای انجام کارهایی که بیشتر دوست دارید، به رهایی ذهن و ایجاد احساس خوب در شما کمک می کند.


4. اطراف خود را با یک محیط مثبت احاطه کنید


بسیار مهم است که اطراف خود را با افراد خوب احاطه کنید، مطمئن شوید که روابط شما سالم است و برای کسانی که واقعا به شما کمک می کنند و به شما اهمیت می دهند، ارزش قائل هستند. از لحظات خوب با حلقه دوستان، شریک زندگی، خانواده خود لذت ببرید... داشتن افرادی که به آنها اعتماد دارید، که می توانید از آنها حمایت کنید و خود را ابراز کنید، به شما کمک می کند تا از زمان های سخت نجات پیدا کنید. اگرچه، همیشه آسان نیست، روابطی را که به نفع شما نیست قطع کنید.


5. تحلیل کنید، فکر کنید و خودتان را بیان کنید


احساس خود را ارزیابی کنید، احساسات و واکنش های خود را مشاهده کنید و سعی کنید احساسات منفی را تغییر دهید یا اصلاح کنید. شناخت احساسات و ابراز آنها به شما کمک می کند تا اضطراب و ناراحتی را هدایت کنید. روی چیزهای مثبت زندگی تان تمرکز کنید و برای چیزهایی که واقعا برایتان مهم هستند ارزش قائل شوید.


منبع: https://eepsicologia.com

فرم ارسال نظر

  ساخت وبلاگ  


آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین مطالب مجله


دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر دو رپورتاژ سفارش بده یک رپورتاژ هدیه بگیر مشاهده